AKTUALNOŚCI
 
 
Pożegnanie Doroty Szpakowskiej-Kulka 

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy Kuratorzy,

z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiam, że w dniu 25 września 2015 roku odeszła od nas po długiej i ciężkiej chorobie nasza koleżanka Dorota Szpakowska-Kulka, emerytowany kurator specjalista w Sądzie Rejonowym w Słupsku.

Była jednym z najbardziej doświadczonych kuratorów, ponad 38 lat związana z kuratelą rodzinną w Słupsku, wcześniej jako kurator społeczny, a od 1989 r. jako kurator zawodowy. Od 1974 była nieustająco związana z Ośrodkiem Kuratorskim nr 1 w Słupsku, początkowo jako wychowawca, a następnie jako jego kierownik. Jej praca i zaangażowanie przyczyniły się do nieprzerwanej działalności ośrodka przez prawie 40 lat. Jest to jeden z najdłużej działających ośrodków kuratorskich w Polsce. Przez wiele lat pani kurator Szpakowska-Kulka wychowała kadry kuratorów i wolontariuszy, pomaga wielu pokoleniom podopiecznych, z których wielu ukończyło studia pedagogiczne.

Pani kurator była osobą niezwykle kreatywną i dynamiczną, znaną i cenioną w środowisku lokalnym w Słupsku i w gminie. Należała do grona osób o najwyższych kwalifikacjach, która dbała o wysoki poziom pracy i dalsze, systematyczne podnoszenie kwalifikacji. Była bardzo cenionym pracownikiem o nieposzlakowanej opinii osobistej i zawodowej.

W dniu 27 kwietnia 2012 roku Pan Dariusz Dumanowski Prezes Sądu Okręgowego w Słupsku wręczył Pani Dorocie Szpakowskiej - Kulka medal Lex Veritas Iustitia przyznany przez Ministra Sprawiedliwości.

Pozostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa, pełna ciepła i dobroci dla ludzi, osoba wrażliwa i skromna. Kochała życie, emanowała radością, zawsze uśmiechnięta i pogodna… W piątek wyruszyła w najdłuższą podróż.

Odszedł od nas Człowiek Dobry….

Ceremonia pogrzebowa odbędą się w dniu 1 października 2015 roku w Słupsku w Kościele Garnizonowym Parafii Wojskowej p.w. Św. Pawła Apostoła przy ul. Boh. Westerplatte 44.

Wystawienie urny o godzinie 11.00, msza święta żałobna o godzinie 12.00

Kondukt żałobny formowany będzie przed wejściem na Stary Cmentarz w Słupsku (od ulicy Prof. Lotha) od godziny 13.00

Krzysztof Gierszyński
Zastępca Kuratora Okręgowego
w Sądzie Okręgowym w Słupsku